KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13967713
nr 1396 7713
Tage Eriksson
(1916-2003), Sverige
Oljemålning, Tage Eriksson, Signerad, "Sommarmorgon, Västkusten från Nordkoster". Olja på duk, 38x54, yttermått inklusive ram: 55x72 cm
Tage Eriksson, svensk bildkonstnär född i Västerås 1916, död 2003 i Göteborg.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 10 maj 2021
kl 18:11:33
7/5 16:27:59
10/5 18:00:56
Tage Eriksson
Läs mer om Tage Eriksson